Zpět

Jak se zbavit vlhkosti v obuvi

Přidáno: 13. 11. 2017 15:22:16 Počet shlédnutí: 791

13 Listopad 2017

Pokud se ve vašich botech drží delší dobu vlhkost, stávají se útulným domovem pro různé bakterie a plísně, kterým se ve vlhku a teplu velmi daří.

Jak se zbavit vlhkosti v obuvi

Vlhkost v botech nemusí být způsobena jen vzdušnou vlhkostí nebo chůzí v dešti nebo vlhkém prostředí. Vlhkost v botech vytváříme také vlastním potem. Každopádně jakákoliv vlhkost v kombinaci s teplem způsobuje nejen nepříjemné pocity, ale již zmíněné prostředí pro šíření plísní. 

Základním předpokladem správné vysychání je pravidelné střídání obuvi. Ideálně, pokud máte jeden druh obuvi na nohou déle jak 3 hodiny - nechejte je alespoň 24 hodin vyschnout, než si je znovu nazujete. 

Další, v našich končinách doposud velmi opomíjeným návykem pro udržování obuvi v suchu a v dobré kondici je také používání napínáků na boty.

Pro kvalitní kožené boty doporučujeme kvalitní dřevěné napínáky. Ty totiž také dobře pohlcují vlkost, vyhlazují vrásky v místech ohybu a lépe udržují tvar obuvi.

Do textilních nebo membránových bot pak postačí napínáky pěnové. Ty stejně jako dřevěné dobře pohlcují vlhkost, ale jsou levnější a není u nich potřeba taková potřeba na vyhlazení a napnutí materiálu. 

Veškeré napínaky pak samozřejmě usnadňují čištění a krémování obuvi a také prodlužují její životnost.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info