Zpět

Z jaké kůže jsou naše boty

S narůstajícím počtem objednávek naší obuvi jsem zjistil, že docela velké množství zákazníků nemá uplně jasno v pojmech, které používáme při popisu našich výrobků a to zejména v materiálech. Proto jsem se rozhodl popsat vám alespoň trochu ty nejpoužívanější:

Z jaké kůže jsou naše boty

Useň = vyčiněná kůže. Useň je zpracovaná kůže, která má již oproti kůži nevyčiněné stabilní vlastnosti, jako elasticitu, prodyšnost a odolnost vůči fyzikálním a biologickým změnám. Nejčastěji se pro výrobu obuvi používá useň hovězí. Méně pak useň jehněčí nebo vepřová. Ve vyjímečných případech pak i useň kozí a koňská. Z exotických zvířat to je pak například useň krokodýlí pštrosí nebo žraločí. Každá useň má pak své specifické vlastnosti a strukturu, které ovlivňují například podmínky chovu u stejného plemene a proto se může někdy stát, že stejné boty vyrobené z jiné dodávky usně můžou mít mírně jiný odstín nebo strukturu.

Nubuk - je jemně broušená useň, která se brousí z lícové strany. Je velmi příjemná vzhledově i na dotek. Používá se na výrobu té nejkvalitnější obuvi. Rádi ji používají také výrobci outdorové obuvi.

Velur - je kůže broušená po rubu a většina z vás ji zná jako smeiš. Je náročnější na údržbu než nubuk, ale je velmi odolná. V naší nabídce z ní najdete zejména klasické a velmi oblíbené "sabatky".

Štípenková úseň - je strojově oddělená spodní vrstva kůže, která se dále upravuje povlaky z pigmentované pryskyřice , které jsou vázány na povrch kůže. Z ní se vyrábí většina "pionýrek v naší nabídce"

Eko-kůže - je umělá kůže vyrobená nanášením polyuretanu, na měkčený bavlněný úplet. Eko-kůže je v té nejlepší variantě mikroporézní, oboustranně prodyšná a řeší tak nevýhodu koženek. Tato kůže tak má své výhody i nevýhody, ale v naší nabídce z ní žádnou obuv nenajdete.

Diskuse

(1 komentář)

Insaspevarp uccgl sardiadcargot 6. 7. 2021 16:45:31

rc auta

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info